Sessizliğin Sesi 2 - Diyarbakırlı Ermeniler Konuşuyor

Ferda Balancar adlı yazara ait Sessizliğin Sesi 2: Diyarbakırlı Ermeniler Konuşuyor kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %26 indirimli Sözcü Kitabevi'nden.

Responsive image
YAZAR
Ferda Balancar
DOSYA BOYUTU
1,83 MB
YAYIN TARIHI
2012
DIL
Türkçe
ISBN
9786058657021

PDF formatında Sessizliğin Sesi 2 - Diyarbakırlı Ermeniler Konuşuyor. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Sessizliğin Sesi 2 - Diyarbakırlı Ermeniler Konuşuyor kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Bu çalışma, Diyarbakır'daki Ermenilerin kültürel varlığını yeniden tasavvur etme, bir tür kurma girişimidir. Kentin, 1980'li yıllara kadar kullanılan, ancak daha sonra cemaatsizlik nedeniyle hızla harabe halini alan Surp Giragos Ermeni Kilisesi'nin, yakın tarihte, Diyarbakır Belediyesi ve Ermeni kurumlarının işbirliğiyle restore edilerek yeniden ibadete açılmış olması, bu tasavvur ve yeniden kurma girişimleri açısından büyük bir önem taşıyor. Bu kitap da, bu anlamda, yitik bellek denizini oluşturan damlalardan biridir.Ali Bayramoğlu, ÖnsözBu kitapta yer alan anlatıları okurken, sözlü tarihin türlü cilvelerini düşünmeden edemedim. Bunlar arasında, hayat hikâyelerinin dinleyicisini 'hakikate çağrısı', farklı iktidar katmanlarının duygular ekseninden ifadesi, ve belki de bu kadim şehrin, herkesin, her şeyin üstünden bizlere müstehzi bakışı var. 'Sessizliğin sesi' kadar, Diyarbakır'ın bize yüklediği duygusal ağırlığı da hissetmemek mümkün değil bu anlatılarda. Bugünün çok-yerli yerelliği içinde bile hâlâ kendisi olmayı sürdürebilen şehirlerimiz var. Diyarbakır Ermenileri konuşurken, insan ister istemez, yılların sırlarının şehrin surlarından çıkıp bize sorduğu yeni sorular üzerine tefekkür ediyor.Arzu Öztürkmen, SonsözSayfa Sayısı: 212Baskı Yılı: 2012Dili: TürkçeYayınevi: Hrant Dink Vakfı Yayınları 


Ferda Balancar adlı yazara ait Sessizliğin Sesi 2: Diyarbakırlı Ermeniler Konuşuyor kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %26 indirimli Sözcü Kitabevi'nden.