Samanyolu

samanyolu. şükela: tümü | bugün sorunsallar (1). berkantın bir şarkısı; milli, resmi şarkımız. eller birleştirilerek söylenmesi makbuldür. şarkının adının neden "samanyolu" olduğu tam bir muammadır.

Responsive image
YAZAR
Kerime Nadir
DOSYA BOYUTU
5,67 MB
YAYIN TARIHI
2002
DIL
Türkçe
ISBN
9786051114507

PDF formatında Samanyolu. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Samanyolu kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Eserleri yüz binlerce okura ulaşmış olan ünlü romancı Kerime Nadir, 1917 yılında İstanbul'da doğdu. Yazı hayatına öyküler yazarak başladı. Hıçkırık romanıyla memleket çapında tanındı. Kaleme aldığı aşk ve karasevda romanları, tefrika edildikleri yıllarda gazetelerin tirajını artırdı. Hemen her eseri, bazen bir kaç kez filme de alınan, insanlara roman okuma sevgisini aşılayan Kerime Nadir, 20 Mart 1984'te İstanbul'da öldü. "Samanyolu önce - her zamanki gibi - tefrika edilir. Sonra kitap halinde basılır. Birdenbire büyük ilgi devşirir. Bu ilginin tanıklarındanım. Annem, yaz gecelerinde benim bir türlü göremediğim Samanyolu'nu adeta görerek, kimbilir kaç kez, "Kerime Nadir'in bir romanı vardır: Samanyolu. Ablana hamileyken okumuştum, tesirinden bir türlü kurtulamamıştım.." derdi." -Selim İleri- "Bir şarkı mırıldanarak yavaş yavaş elbisesini çıkarıyordu. Kalbimde şiddetli bir çarpıntı ve tatlı bir heyecan vardı. Onu hiçbir zaman böyle yarı çıplak görmemiştim. Elbisesini bir kanepenin üstüne serdi. İskarpinlerini ve çoraplarını karyolanın ayak ucuna fırlattı..."İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 224Baskı Yılı: 2004Cep Boy: Sayfa Sayısı: 244Baskı Yılı: 2002Dili: TürkçeYayınevi: Doğan Kitap 


Sitemizi ziyaret eden birçok kişi Samanyolu Haber için sitemizi ziyaret ettiklerini belirtmekteler. Bu konuda açıklama yapmak icab ediyor.