YAZAR
Pierre Loti
DOSYA BOYUTU
3,49 MB
YAYIN TARIHI
2012
DIL
Türkçe
ISBN
9786054322800

PDF formatında İsfahan'a Doğru. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan İsfahan'a Doğru kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Pierre Loti'nin bir klasik sayılan kitabı, İsmail Hakkı Alişan çevirisiyle ve özgün imlasıyla yayımlanıyor. Dipnotlarla zenginleştirilen İsfahan'a Doğru, bir seyahatname olduğu kadar, bir edebiyat şaheseridir. Çevirisinin eksiksiz ve özgün olarak yayımlanması, kültür dünyası için kıymet arz eden bir durum olmalıdır."Gördüklerini ve duyduklarını "İsfahan'a Doğru" ünvanı altında neşrettiği bu seyahatnamede toplamıştır. Bunun ilk kısmı yolculuk için lâzım olan şeyleri tedarikten, kafile teşkilinden ve Şiraz'a kadar çöllerde çeliklen yorgunluk ve meşakatten bahistir. Güneşin eritici hararetinde gündüzleri meşyi ve hareket kabil olamadığından cenubun muhip ve vahşi beyabanlarını geceleri mürura mecbur olmuş ve bu suretle bir hafta zarfında Şiraz'a muvasalat edebilmiştir." İsmail Hakı AlişanBaskı Yılı: 2012Dili: TürkçeYayınevi: Kapı Yayınları 


İsfahan'a Doğru. Yorumları oku. Nobel Kitap'ın misyonu; yaşama, evrene ve insanın kendisine dair her şeyi bilinir kılmaya, yorumlamaya, daha iyiye doğru değiştirmeye çalışmaktır.