Muazzez İlmiye Çığ'a Armağan Kitap

...İLMİYE ÇIĞ'A ARMAĞAN KİTAP kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve KAYNAK YAYINLARI 2009 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 5 milyon kitap NadirKitap.com'da.

Responsive image
YAZAR
Muazzez İlmiye Çığ
DOSYA BOYUTU
9,43 MB
YAYIN TARIHI
2009
DIL
Türkçe
ISBN
9789753435543

Bir Muazzez İlmiye Çığ'a Armağan Kitap kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Muazzez İlmiye Çığ'a Armağan Kitap kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Muazzez İlmiye Çığ tarafından yazılmıştır.


Elinizdeki kitap, Muazzez İlmiye Çığ'ın 70 yıllık meslek hayatına bir saygının ifadesidir. Kitap, Türkiye'nin seçkin şahsiyetlerinin mektuplarından, yazılarından ve makalelerinden oluşmaktadır. Yazarlar, siyasetçiler, bilim adamları, basın mensupları, öğrenciler ve meslektaşlar... Ayrıca kendisiyle yapılan söyleşiler de kitapta yer almaktadır.Atatürk, Cumhuriyetimizin temellerini devrimlerle atmıştı. İlmiye Çığ ise hem bu devrimlerin bir ürünüdür hem de temel taşlarından biri. O halkçıdır, çünkü bilimi halkın aydınlatılması için üniversite kampüslerinden, dersliklerinden ve mahzenlerden kurtarmıştır. Muazzez Hanım, gençlere hem Cumhuriyet'i, hem de Sümerleri, Orta Asya'yı ve peygamberler diyarı Ortadoğu'yu sevdirdi.O, bir aydınlanmacı olarak Cumhuriyet'in değerlerini Sümer tarihine başvurarak savundu. Kur'an, İncil ve Tevrat'ın kökeni Sümer'deydi... Bir Sümer atasözü der ki, 'Biliyorsun neden öğretmiyorsun, boş vakit geçirdin, neye yaradı?' İşte Muazzez Hanım bunu uygulamaktadır. Nice uzun yıllara sevgili öğretmenimiz...Sayfa Sayısı: 200Baskı Yılı: 2009Dili: TürkçeYayınevi: Kaynak Yayınları 


Elinizdeki kitap, Muazzez İlmiye Çığ'ın 70 yıllık meslek hayatına bir saygının ifadesidir. Kitap, Türkiye'nin seçkin şahsiyetlerinin mektuplarından, yazılarından ve makalelerinden oluşmaktadır.