Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut

Gizli Dede Korkut adlı çalışması yayımlandığında Azerbaycan'da geniş ilgi uyandıran Prof. Güvenlik Resmi : Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız.

Responsive image
YAZAR
Kamal Abdulla
DOSYA BOYUTU
9,32 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789754379259

Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Kamal Abdulla. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Kamal Abdulla'den Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Gizli Dede Korkut adlı çalışması yayımlandığında Azerbaycan'da geniş ilgi uyandıran Prof. Dr. Kamal Abdulla, 1950 yılında Bakû'da doğmuş, 1973'te Azerbaycan Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi'nden mezun olmuştur. Moskova'da İlimler Akademisi Dil Bilimi Enstitüsü'nde "Dede Korkut Destanlarında Sentaktik Paralelizm" konulu çalışmasını tamamladıktan sonra 1977'de Azerbaycan'a dönen araştırmacı, burada Azerbaycan İlimler Akademisi Nesimî Dil Bilimi Enstitüsü'nde çalışmaya başlamıştır. 1983'te "Azerbaycan Dili Sentaksının Nazarî Problemleri" adlı çalışmasıyla doktor olan Abdulla, 1984'ten itibaren Yabancı Diller Üniversitesi Genel Dil Bilimi ve Azerbaycan Dil Bilimi bölümlerinin başkanlıklarını yürütmüş olup halen Bakı Slavyan Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır. Çeşitli makaleleri ve kitapları olan araştırmacının bilim adamlığı yanı sıra romancılık, tiyatro yazarlığı ve şairlik yönü de vardır. Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanları, birçok ülkede yayımlandığıgibi Türkiye'de de yayımlanmıştır.Sayfa Sayısı: 359Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Ötüken Neşriyat 


Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanları, birçok ülkede yayımlandığı gibi Türkiye'de de yayımlanmıştır. Kalem Yazı Örneği. Düz Yazı El Yazısı.